Gryzaki dla psów, czyli przyjemne z pożytecznym!

Co, oprócz węszenia, kochają robić pieski? Oczywiście gryźć! Jest to ich naturalna potrzeba, szczególnie intensywna w okresie szczenięcym. Psie brzdące lubią zaspokajać ją wszystkim, co znajdą na swojej drodze, na przykład Waszymi kapciami czy innymi przedmiotami. Jednak i starsze czworonogi często nie mogą się bez tego obejść.

Dla psów gryzienie jest zajęciem, które angażuje je nie tylko fizycznie, ale i umysłowo. Pomaga im rozładować nadmiar energii, może je również odstresowywać. Jest dla nich jednocześnie rozrywką i wysiłkiem. Skoro to tak ważna psia czynność, warto zadbać o odpowiednią zabawkę do gryzienia dla pupila, która jednocześnie spełni swoje zadanie i będzie dla niego bezpieczna. Tak, jak gryzaki Hempsy!

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów gryzaków dla psów. Jednak zdecydowana większość z nich robiona jest z materiałów syntetycznych – różnego rodzaju silikonu, gumy czy plastiku. Nierzadko, a zwłaszcza w przypadku tych tańszych zabawek, w ich procesie produkcyjnym używa się substancji toksycznych. Ich śladowe ilości mogą znajdować się w finalnym produkcie, co jest szczególnie szkodliwe dla psa w razie odgryzienia i połknięcia przez niego kawałka gryzaka. Dlatego, rozważając taki zakup, zawsze sprawdzajcie skład produktu. Ale nawet te lepszej jakości zabawki wytwarzane są z pochodnych ropy naftowej przy użyciu chemikaliów, a do tego opakowywane są w kolejne warstwy plastiku. Stanowią więc po prostu obciążenie dla środowiska.

Naszą odpowiedzią na to są gryzaki, a jakżeby inaczej, z włókna konopnego! Jest to materiał w 100% naturalny. Jego produkcja na etapie uprawy roślin nie wymaga pestycydów i zużywa niewielkie ilości wody, a w trakcie jego obróbki nie stosuje się żadnych chemikaliów czy barwników. Dzięki temu sznur, który z niego pleciemy, jest hipoalergiczny, nie powoduje podrażnień i jest w stu procentach bezpieczny dla psów, nawet w razie połknięcia fragmentu.

W naturze siła!

Ale czy zwykły kawałek sznurka poradzi sobie w starciu z psimi zębami?

Otóż, bez najmniejszego problemu! Konopie siewne uznawane są za najmocniejsze włókno roślinne i służą ludzkości od tysięcy lat. Przez wieki pleciono z tego materiału liny okrętowe, które znosiły potężne obciążenia i tarcie, pomagając panować nad żaglami i masztami. Są więc niezwykle wytrzymałe, dlatego idealnie nadadzą się dla Waszych psów do gryzienia i szarpania na spacerach. 

Dodatkowo, włókno to jest stosunkowo szorstkie, dzięki czemu podczas gryzienia ściera z psich zębów osad i płytkę nazębną. Ma więc też pozytywny wpływ na zdrowie czworonoga. Przyjemne z pożytecznym!

Dla małych i dużych

W Hempsy kierujemy się zasadą, że nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania dla wszystkich psów. Tak jest również z gryzakami, dlatego przygotowaliśmy je w kilku wariantach. Po pierwsze, macie do wyboru dwie grubości liny, z której są zrobione – 2 cm lub 4 cm. Oczywiście im grubszy sznur, tym cięższa zabawka. Dlatego, by psiak dał sobie z nią radę, grubszą wersję polecamy dla piesków o wadze powyżej 15 kg, a dla mniejszych czworonogów proponujemy tę cieńszą, lżejszą opcję.

Drugą kwestią, o której możecie zdecydować w przypadku obu grubości liny, jest długość zabawki. Węzły na sznurze możecie wiązać dowolnie, wedle własnego uznania. Wersja 40-centymetrowa pozwala łatwo zawiązać dwa grube węzły, po jednym na każdym z jej końców. Z kolei na tej, o długości 60 cm, oprócz dwóch supłów na końcach, bez problemu możecie zawiązać pomiędzy nimi jeszcze trzeci.

Solo czy w tandemie?

Co do zasady,dla jednego psa wystarczy raczej krótsza wersja, czy to do spokojnego podgryzania w domowym zaciszu, czy aportowania na spacerach. Dłuższa sprawdzi się z kolei, kiedy macie więcej niż jedno zwierzę. Ale tak naprawdę panuje w tym pełna dowolność – dwójka może również z powodzeniem siłować się o krótszy sznur, podczas gdy inny psiak z przyjemnością zadowoli się długim gryzakiem na wyłączność dla siebie. Największe dostępne gryzaki sprawdzą się w szczególności dla TTB i innych silnych lub wielkich ras, bo dzięki sporej wadze pomagają one szybciej zmęczyć psa.

Ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie dali Wam możliwości personalizacji naszych gryzaków. Dlatego jeśli potrzebujecie wersji dłuższej niż 60 cm lub macie jeszcze inny, ciekawy pomysł, po prostu się do nas odezwijcie, a my zrobimy dla Was co w naszej mocy!

Dodaj komentarz

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Cookies