Jak dobrać smycz dla psa odpowiednią do okoliczności? Przegląd smyczy Hempsy

 

Jak dobrać smycz dla psa odpowiednią do okoliczności? Przegląd smyczy Hempsy

Spacer z psem niejedno ma imię. Czasami zabieramy pupila na dłuższą, aktywną wędrówkę, innymi razy ruszamy z nim na miasto i załatwiamy sprawy, a nieraz po prostu wyprowadzamy go na chwilkę “za potrzebą”. Rożne są więc i smycze, których poszczególne typy zostały stworzone z myślą o konkretnych sytuacjach. Poznajcie gamę smyczy Hempsy z naturalnego włókna roślinnego i dowiedzcie się, które z nich będą najlepsze dla Was i Waszych psiaków.

Smycz standardowaszelki guard

Zaczynamy od wersji podstawowej – to taśma zakończona z jednej strony
karabińczykiem, a z drugiej pętlą na dłoń. Prościej się nie da! Dzięki umiarkowanej
długości (168 cm) smycz ta zapewnia dużą kontrolę nad psem, pozwala z łatwością nim kierować i nie daje mu oddalić się od nas. Jest dobra dla czworonogów, które potrafią już współpracować, natomiast nieszczególnie sprawdzi się u psów ciągnących oraz szczeniaków, które potrzebują nieco więcej swobody. Przyda się w sytuacjach, kiedy potrzebujemy zapanować nad pupilem w otoczeniu pełnym rozpraszających bodźców.

 

Smycz przepinana

Zakończona z obu stron karabińczykami, posiada na taśmie trzy metalowe półkola,

Leash coupler

służące do zmiany jej długości poprzez przepinanie. Dodatkowe punkty wpięcia pozwalają też przymocować akcesoria, np. pojemnik na woreczki. Smycz tę stworzyliśmy na prośbę klientów i wydłużyliśmy ją z 185cm na 250cm (dłuższa wersja do wyboru z okuciami w kolorze srebra, różowego złota lub czerni). Na zamówienie dostępna jest też opcja z mocniejszymi karabińczykami, dedykowana masywnym i silnym psom.

Dzięki swojej długości, smycz ta zostawia psu nieco więcej luzu i swobody w ruchu. Świetnie nadaje się do nauki chodzenia, dlatego nazywana jest też smyczą treningową. Można założyć ją sobie przez ramię i prowadzić na niej psa, jednocześnie ciesząc się wolnymi rękami. Doskonale sprawdzi się na dłuższe spacery na łonie natury oraz do biegania czy jazdy na rolkach w towarzystwie czworonoga. Jest też najlepszą opcją dla psów z tendencją do ciągnięcia (w wyborze odpowiedniej obroży dla psa ciągnącego pomoże Wam inny artykuł na naszym blogu).

 

Smycz z liny

W przeciwieństwie do poprzednich, smycz ta nie jest zrobiona z taśmy, a z plecionej, 2-metrowej liny, zakończonej karabińczykiem z jednej strony i pętlą z drugiej. Przygotowaliśmy ją w dwóch wariantach grubości: 0,8 cm i 1,2 cm.Od strony technicznej, nie różni się ona praktycznie niczym od lin okrętowych, stosowanych dawniej w żegludze. Jest niezwykle wytrzymała – jej grubsza wersja ma udźwig aż 745 kg, dlatego nadaje się nawet dla najcięższych i najsilniejszych psów. W funkcjonalności jest zbliżona do smyczy standardowej, choć jest od niej odrobinę dłuższa. Lecz pod kątem stylówki nie ma sobie równych!

 

Rozdzielacz smyczy

A co, jeśli Wasze psie szczęście mnoży się przez dwa? Mamy dla Was rozdzielacz, który pozwala spacerować z dwoma pupilami jednocześnie przy użyciu jednej smyczy. To praktyczne i wygodne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku czworonogów z tendencją do krążenia wokół opiekuna.

Każda inna, wszystkie równe

Nie ma więc jednej uniwersalnej smyczy, która zaspokajałaby wszystkie potrzeby psa i opiekuna. Warto więc mieć jej różne typy i używać ich w zależności od potrzeb.

A choć różnią się długością, kształtem czy zastosowaniem, wszystkie nasze smycze mają wspólny mianownik. Produkujemy je z ekologicznego, w 100% naturalnego materiału, jakim jest włókno konopne. Są hipoalergiczne i nie podrażniają skóry. Materiał ten jest też bardzo wytrzymały, a kiedy dojdzie do jego zabrudzenia, bez obaw można prać go w pralce!

Pamiętajcie, że wszystkie nasze produkty możecie spersonalizować! Marzy Wam się smycz treningowa o długości  7m? Dajcie znać, a my Wam taką przygotujemy!

 

Dodaj komentarz

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Cookies